Stadnina Brzezinki

Serdecznie zapraszamy do Świętokrzyskiego Klubu Jazdy Konnej

w Brzezinkach :)

Właścicielami ośrodka są Monika i Krzysztof Sarapata. Oboje związani z końmi od dzieciństwa. Monika jest nadal czynną zawodniczką w dyscyplinie ujeżdżenia, startuje w zawodach na szczeblu ogólnopolskim, jest aktualną mistrzynią seniorów województwa Świętokrzyskiego, a w 2008 roku zdobyła pierwsze miejsce na Halowych Mistrzostwach Śląska na klaczy Roszada. Monika Sarapata zajmuje się treningiem koni i jeźdźców pod kątem ujeżdżenia. Krzysztof Sarapata, licencjonowany szkoleniowiec PZJ, były zawodnik, trenuje konie i zawodników w dyscyplinie skoków przez przeszkody.

Ośrodek w Brzezinkach powstawał stopniowo, zaczynając od dosłownie jednego konia w 1993 roku, obecnie jest 18 koni. Oficjalny początek działalności to rejestracja klubu pod nazwą: Świętokrzyski Klub Jazdy Konnej w Brzezinkach, w listopadzie 1996 r jako stowarzyszenie kultury fizycznej i wpis do rejestru stowarzyszeń prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Kielcach w dziale A pod numerem Rej 171.

Od 20.09.2001 Klub jest wpisany do Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000041780 postanowieniem Sądu Rejonowego w Kielcach.

W 2002 roku powstała kryta ujeżdżalnia, która umożliwia profesjonalny trening koni i jeźdźców również w sezonie jesienno–zimowym.

Ośrodek Świętokrzyskiego Klubu Jazdy Konnej w Brzezinkach posiada Certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ) Kategorii III oraz prawo przeprowadzania egzaminów na Odznaki Jeździeckie PZJ. Egzaminy takie odbywają się w Brzezinkach co roku.

Serdecznie zapraszamy!!

http://www.brzezinki.com.pl/

 

Partnerzy

Referencje